 
		Afrovibes 2025
2 oktober – 12 oktober
Afrovibes Festival brengt voorstellingen met dans, theater en muziek van actuele Afrikaanse dans- en theatermakers. Het zijn makers die vanuit een Afrikaans perspectief artistiek vorm geven aan actuele vragen en thema’s die ook bij ons leven en daar een eigenzinnige visie op hebben. Over wie we zijn, wat we willen zijn en hoe we met elkaar zijn verbonden. Afrovibes onderscheidt zich als een festival dat makers uit Afrika en de Afrikaanse diaspora in Nederland samenbrengt.
Legacy | Erfgoed
De Afrikaanse dans- en theatermakers bij Afrovibes 2025 laten in hun voorstellingen de huidige tijdgeest zien zoals zij die ervaren. Zij stellen vragen over hun culturele erfgoed en hoe we lessen kunnen leren uit het verleden over moed, ethiek en gezamenlijke kracht. En over de spanning tussen oude Afrikaanse rituelen en moderne hebzucht. De makers geven ons ideeën over hoe we in deze tijd van oorlog en klimaatverandering kunnen geloven en vertrouwen in een duurzame en stabiele toekomst. Wat laten we na voor de generaties na ons?
Tamikrest - Noord-Afrikaanse desert blues

Een Algerijnse band die in aanraking komt met Westerse rockartiesten als Jimi Hendrix, Bob Marley, Pink Floyd en Mark Knopfler? Het magische eindresultaat is Tamikrest. De band maakt met Chatma (2013) één van de allerbeste Toeareg albums ooit opgenomen, aldus Written in Music. De talloze benoemingen in ‘Album Of The Year’ lijsten onderstrepen dat dat geen overdreven stelling was. Later kwamen de albums Taksera en Kidal uit, optredens door heel de wereld volgen zich op snel tempo op. Tamikrest is daarom mede verantwoordelijk voor de hernieuwde populariteit van de ‘desert blues.’ Echo’s van dub, blues, psychedelica, funk en zelfs artrock worden naadloos verweven met hun kijk op de muzikale traditie van Tuareg. Tamikrest betekent “kruispunt” in de taal van de Kel Tamashek, een traditionele nomadische bevolkingsgroep in de Sahara, beter bekend als de Tuaregs. Het is een geschikte naam voor een band die zo succesvol de waardes van hun tijdloze cultuur mixt met de geluiden en visies die ze onderweg, op een van hun reizen tussen hun concerten, hebben ontdekt. Maar wie de geschiedenis van Tamikrest kent, weet dat het niet enkel feest kan zijn: het repertoire beslaat net zo goed intense, en meeslepende nummers waarin het verdriet doorklinkt om hun geboortestad Kidal dat door oorlog, vervolgingen en politieke instortingen is geteisterd. Zo heeft het meest recente album dat afgelopen maart 2017 uitkwam, dezelfde titel meegekregen en is ‘Kidal’ een eerbetoon aan haar historische thuisbasis. Af en toe beklemmend, bij vlagen heerlijk dromerig, maar altijd wonderschoon. Let op: dit concert vindt plaats in de Kleine Zaal van de Effenaar.
 
													
 Africaserver Agenda RSS Feed
Africaserver Agenda RSS Feed